نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: پیگیری منویات مقام معظم رهبری در جریان سفر به استان نیازمند تشکیل اتاق فکر منسجم و دغدغه‌ مند است.

به گزارش فیداربن، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه ۲۵ آذر مصادف با سالروز سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به قزوین گفت: از زمان سفر معظم له به استان قزوین تاکنون اقدامات خوبی در راستای تحقق مصوبات سفر ایشان انجام شده و به عنوان نمونه انتقال آب از سد طالقان به نقاط کم بهره در دستور کار قرار دارد اما این مسئله کافی نیست و باید مصوبات سفر رهبری با سرعت بیشتر محقق شود.

وی اضافه کرد: مسئله اشتغال جوانان قزوینی در این سفر برای مقام معظم رهبری بسیار ارزشمند بود و اگر از همان زمان تاکنون این دغدغه جدی گرفته می شد اکنون در اقتصاد مقاومتی و رفع بیکاری جوانان شاهد اتفاقات بسیار خوبی بودیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری نسبت به حوزه محیط زیست و منابع خدادادی، اظهار داشت: ایشان در سخنان خودشان وزیر نیرو را خطاب قرار دادند و فرمودند آقای بی طرف نسبت به دشت قزوین و کشاورزی این استان بی طرف نباشید که نشان از دغدغه و اهتمام جدی رهبر معظم انقلاب نسبت به حوزه تولید است.

آیت الله عابدینی با اشاره به توجه و تاکید مقام معظم رهبری نسبت به برپایی کرسی های آزاد اندیشی، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سفرشان به قزوین از کتاب عبدالجلیل قزوینی نام بردند و به ما یادآور شدند که استان قزوین در سده ششم هجری در این شهر مناظره علمی و دینی برگزار کرده است و مباحث کرسی آزاد اندیشی در این شهر سابقه تاریخی دارد.

آیت الله عابدینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان قزوین دارای یک سبقه و شباهت تاریخی با سفر امیر المومنین (ع) به نیشابور است که آن حضرت با بیان نورانی خودشان دلهای مردم را روشن کردند و معظم له نیز با بیانات نورانی خود دل مردم قزوین را مملو از نور ساختند.
وی اضافه کرد: سخنان مقام معظم رهبری در استان قزوین در این سفر دارای برکات و دستاوردهای مختلفی بود که هیچ گاه از اذهان قزوثینی ها پاک و فراموش نمی شود.

امام جمعه قزوین اظهار داشت: سخنان ایشان در جمع هزاران تن از شهروندان قزوین که در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) برای دیدار رهبر و ولی فقیه خود گردهم آمده بودند، همانند ورق زدن تاریخ بود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این سفر در خصوص سبقه فرهنگی و تاریخی دیار قزوین، اظهار داشت: معظم له در فرمایشات یادآور شدند قزوین در قرون مختلف عالمان فرزانه ای داشته است.

آیت الله عابدینی در ادامه به اقدام رهبر انقلاب در یادآوری دارایی های ارزشمند علمی و فرهنگی قزوین اشاره کرد و گفت: رفتار رهبر انقلاب درست برخلاف رفتار مستکبران تاریخ بود و فراعنه در طول تاریخ سعی داشتند با عیب تراشی برای اقوام مختلف آنها را پست و ذلیل کنند؛ اما ایشان با ایجاد باورمندی برای شهروندان ثابت کردند استان قزوین دارالعلم تاریخ و مکانی برای مناظره های علمی است.

آیت الله عابدینی در ادامه خاطر نشان کرد: امروزه نظام مستکبر جهانی در تلاش است تا با ایجاد وهم در دل تمدن های اصیل ، عزت نفس و کرامت انسانی آنها را سلب کند و شرایط را برای ترویج افکار ظالمانه مهیا سازد اما پیروی از ولی فقیه و گوش به فرمان بودن از ایشان این توطئه ها را خنثی می کند.

مقام معظم رهبری ۲۵ آذر سال ۱۳۸۲ به استان قزوین سفر کردند.

پایان خبر/

  • منبع خبر : ایرنا