عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت در بازار خودرو کاذب است و این نوع افسارگسیختگی در نرخ‌ها وضعیت معیشتی مردم را بدتر می‌کند.

«بهمن طاهرخانی» در گفت‌وگو با خبرنگار فیداربن اظهار کرد: موضوعی که ظاهرا به افزایش قیمت خودرو دامن زده، بالارفتن نرخ دلار است. اما چون این نوع تغییرات قیمتی در بازار خودرو مقارن با تعطیلات مجلس بود، لذا هنوز اقدامات کارشناسی ویژه‌ در این خصوص از سوی مجلس صورت نگرفته است و مشاوران روی این افزایش‌ها تحقیق نکرده‌اند.

وی افزود: برای آنکه بفهمیم افزایش قیمت در بازار خودرو، بر اساس نیاز صنعت کشور صورت گرفته و یا یک نوع افزایش حبابی است، باید کار کارشناسی صورت بگیرد. اما به نظر بنده، این نوع افزایش کاملا کاذب است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس  تاکید کرد: به طور حتم چنین افزایشی در سطح جامعه، به نفع مصالح عمومی نیست و اثر روانی منفی در بین مردم ایجاد می‌کند. اگر قرار است افزایشی صورت بگیرد باید بر اساس مولفه‌های اقتصادی باشد و افسارگسیختگی در نرخ‌ها وضعیت معیشتی  مردم را به مراتب را بدتر می‌کند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس در انتظار گزارش کارشناسی است و در هفته‌های آتی که روند کاری خودش را شروع کند، نظر رسمی در این خصوص اعلام خواهد کرد.

پایان خبر/

  • نویسنده : میثم مالمیر