سفیر چین گفت: اکنون که دنیا به واسطه دنیای اینترنت به دهکده کوچکی تبدیل شده، ما قصد داریم که جاده تاریخی ابریشم را زنده کنیم که ایران حلقه مهمی در این مسیر محسوب می‌شود.

به گزارش فیداربن، پانگ سن سفیر چین در ایران امروز در همایش فعالان اقتصادی و نمایندگان کشورها و سفرای خارجی در تهران گفت: ما به خوبی می‌دانیم که ظریف وزیر امور خارجه ایران چگونه تلاش کرد برجام را حفظ کند و بر اساس همین تلاش‌ها برجام منعقد شد و مورد تایید سازمان ملل متحد قرار گرفت، البته این تنها به نفع ایران نبود.

وی گفت؛ برجام نمونه خوبی برای حرکت به سمت یک نظام دیپلماسی بین المللی است.

پانگ سن گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام ایران نشان داد، به همه تعهدات خود پای‌بند است و همه امضا کنندگان دیگر هم نشان دادند، از برجام پشتیبانی می‌کنند.

وی بیان داشت: چین به روشنی اعلام کرده است که از معاهده برجام پشتیبانی می‌کند و درک مشترک در مورد آن دارد.
سفیر چین در تهران گفت: همه امضا کنندگان این معاهده با حسن نیت به تعهدات خود پایبند باشند.

وی در ادامه به روابط ایران و چین اشاره کرد و گفت: روابط این دو کشور به هزاران سال قبل و ارتباط از مسیر جاده ابریشم باز می‌گردد. جاده ابریشم تنها یک جاده نیست، بلکه یک مسیر تبادل، مذهبی و تمدنی و فرهنگی بوده است.

سن اظهار داشت: اکنون که دنیا به واسطه دنیای اینترنت به دهکده کوچکی تبدیل شده، ما قصد داریم که جاده تاریخی ابریشم را زنده کنیم که ایران حلقه مهمی در این مسیر محسوب می شود.

سن اظهار داشت: ملت ایران، شجاع و با استقامت است و ما اعتقاد داریم با همبستگی این کشور می‌تواند به همه مشکلات نایل شود.

پایان خبر/

  • منبع خبر : فصل تجارت