وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از پایان توزیع بسته‌های حمایتی به کارمندان آموزش و پرورش خبر داد و گفت: بسته حمایتی به‌زودی به بازنشستگان داده خواهد شد.

به گزارش فیداربن،  محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم روز جهانی معلولان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قانون حمایت از معلولان در مجلس با کمک دولت و با استفاده از نظر NGO‌ها تصویب شد.

وی بیان کرد: سال ۹۷ حدود ۷هزار میلیارد تومان برای قانون حمایت از معلولان بودجه در نظر گرفته شد و برای اجرای کامل قانون در سال ۹۸ نیازمند ۱۲ هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بودجه هستیم علاوه بر اینکه در سال ۹۷و ۹۸ با همراهی تمام نهادهای اجتماعی به دنبال این هستیم که کار جامعه آسیب پذیر به ویژه معلولان را به سمت سازمانهای مردم نهاد سوق دهیم.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در خصوص اشتغال زایی برای معلولان گفت: بهریستی برای اشتغال معلولان فعالیت‌های زیادی داشته و برای افزایش اشتغال نیازمند رشد بودجه هستیم و باید ارتباط معلولان با سمن‌ها را بیشتر کنیم، همچنین دستور دادم نماینده‌ای از سوی معلولان معرفی شود تا وی را به سمت مشاور وزیر در امور معلولان منصوب کنند.

وی درباره توزیع بسته‌های حمایتی دولت به افراد  و کسانی که جامانده‌اند، بیان کرد: این افراد می‌توانند از طریق شماره تلفن‌های اعلام شده پیگیری کنند ضمن اینکه به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی پیش از این چهارده نوبت بسته حمایتی توزیع شده است و به همین دلیل اختلال توزیع در این نوبت بسیار کاهش پیدا کرده است.

شریعتمداری گفت: توزیع بسته حمایتی به کارمندان اموزش و پرورش تمام شده است و بعد از آن نوبت بازنشستگان است علاوه بر اینکه بسته حمایتی دولت شامل تمام افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد، کارمندان دولت، بازنشستگان و روستایی‌ها و عشایری که زیر سه میلیون تومان حقوق می‌گیرند می‌شود.

 

پایان خبر/

  • منبع خبر : تسنیم