اینک توجهات همه‌جانبه روی به سوی این مطلب است که، تا اربعین بعد چه اقداماتی در مهران انجام خواهد شد؟

فیداربن، مراسم اربعین ۹۸ به لطف الهی و در شور بی مثال حسینی برگزار گردید. در ادامه تربت قدوم مبارک زوار سرمه به خاک مهران خواهد کشید و خدمتگزاران مردمی و ستادی در این سوی مرز آماده استقبال از این صلابت معنوی و پیمان مودت هستند.

در مهران، اربعین به تقویم سال به سال تاریخ مبدل گشته است. آنقدر که این ایام مهران را در پوشش خبری و همکاری ستادی قرار می‌دهد، هیچ موقعیتی در هیچ کجای سال برای استان ایلام و منطقه مهران این چنین نیست. توجهاتی که گاها به توجهات دوران دفاع مقدس می‌ماند. گسیل توجهات مسئولان و مردم در این برهه از سال مثال زدنی است. انصافاً مهران نیز از این توجهات بی‌بهره نمانده است؛ لیکن ظرفیت و استعداد ایلام-مهران چه در زمینه خدمت‌رسانی به زوار عتبات عالیات، چه در زمینه توسعه اقتصادی و زیرساختی همواره بیش از این توجهات بوده است.

آن چنان که تلاش‌های مسئولان استانی موید آن است، سال ۹۸ پر تردد‌ترین سال در دریافت پیشنهادات سرمایه‌گذاری و مدیریت برنامه در این استان و منطقه مهران بوده است. از مقوله منطقه ویژه مهران و به پیرو آن منطقه ویژه علم و فناوری استان ایلام و بسیاری پروژه‌های تابعه که تماما توسط بخش خصوصی مورد پیشنهاد و استقبال قرار گرفته است، تا طرح‌های پیشنهادی دولت و نهاد‌های دولتی همچون توسعه پایانه مسافربری مهران، اقامتگاه‌های دائمی زوار عتبات در مسیر این مرز و قیاس بر این موارد که در طی بازدید‌های مسئولان ذیربط در سال ۹۸ و خصوصاً ایام اربعین مطرح گردیده است، همگی فرصت‌های پیش‌روی مهران تا اربعین ۹۹ خواهند بود. این درحالی است که مواردی همچون راه‌اندازی فرودگاه مهران، پروژه حمیل تا بین‌الحرمین و طرح‌هایی قیاس بر این موارد، پرونده‌های باز سرمایه‌گذاری و توسعه در مرز استان ایلام و مرز مهران هستند.

اینک توجهات همه‌جانبه روی به سوی این مطلب است که، تا اربعین بعد چه اقداماتی در مهران انجام خواهد شد؟