مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: حرکت آزمایشی قطار قزوین - رشت روز پنجشنبه /فردا/ با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور آغاز خواهد شد.

فیداربن؛ مسعود حق لطفی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مراسم افتتاحیه خط آهن قزوین – رشت علاوه بر محمدباقر نوبخت، استانداران قزوین و گیلان و جمعی از مدیران کل این ۲ استان نیز حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: حاضران در این مراسم پس از توقفی کوتاه در ایستگاه راه آهن قزوین، با قطار سفر خود را به سمت رشت آغاز و پس از آن در کیلومتر ۵۵ و سپس ایستگاه منجیل توقف خواهند کرد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین، مرحله نهایی بهره برداری از خط آهن قزوین – رشت در دهه مبارک فجر و توسط ریاست جمهوری صورت می گیرد.

حق لطفی با اشاره به اینکه عملیات ساخت این پروژه از سال ۸۵ آغاز شد، تاکید کرد: اجرای طرح با هدف جا به جایی سالانه ۷ میلیون تن بار و ۲٫۵ میلیون مسافر آغاز شد و این پروژه دارای ۵۲ دستگاه تونل به طول ۲۲ کیلومتر است.

به گفته وی، حدود هشت کیلومتر از پل های احداثی این طرح ویژه بود تا جایی که بزرگترین پل راه آهن کشور به طول یک هزار و ۴۳۰ متر بر روی سد منجیل احداث شده است.

پایان خبر/

  • منبع خبر : ایرنا