مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری قزوین با اشاره به اینکه در انتخابات خانه احزاب هیچ گونه جهت گیری سیاسی وجود ندارد، گفت: به عبارت دیگر، خانه احزاب نهادی مدنی و غیر دولتی است که متولیان آن دبیران حزب به شمار می روند.

به گزارش فیداربن، صفر فضلی عصر چهارشنبه در دیدار با احزاب اصولگرا و مستقل استان، تاکید کرد: هم اکنون شاهد فعالیت ۵۵ حزب در استان هستیم که از این میان ۱۹ حزب اصولگرا، ۳۰ حزب اصلاح طلب، ۶ حزب مستقل و سه تشکل هستند.

به گفته این مسئول سیاسی، از بین احزاب فعال استان ۳۶ حزب دارای مجوز و ۱۹ حزب دیگر فاقد مجوزهای لازم هستند.

فضلی ادامه داد: موضوعی که در حال حاضر برای ما اهمیت دارد، راه‌اندازی خانه احزاب و ارایه راهکار و پیشنهاد در راستای پویایی آن در استان با همفکری یکدیگر است.

وی از راه اندازی خانه احزاب قزوین با تصویب شورای شهر در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: این مساله به پویایی فعالیت ‌ها و بهبود تعمیق امور سیاسی جامعه و نیز گسترش فرهنگ سیاسی استان منجر خواهد شد.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری قزوین قزوین تاکید کرد: هدف از راه اندازی خانه احزاب، تعمیق بینش سیاسی، گسترش فرهنگ حزبی، نهادینه کردن فرهنگ سیاسی در جامعه، تقویت روحیه تعاون و افزایش حمایت مالی برای احزاب است.

به گفته وی، برای بهره ‌مندی از تمام خدمات اداری در استان، لازم است احزاب فاقد مجوز برای بازگشایی دفاتر مرکزی خود نیز اقدام های ضروری را به عمل آورند.

خانه احزاب که از سال ۸۶ منحل شده بود، مجددا از سال ۹۲ با دستور رییس جمهوری وقت به راه اندازی آن اقدام شد.

پایان خبر/

  • منبع خبر : ایرنا