رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: سندرم فیبرهای ماهیچه ای مرغ موجب کمبود اکسیژن می شوند که روی بافت ماهیچه، به ویژه عضله عمقی سینه و رنگ آن تاثیر مي گذارد و بسته به شدت اثر، قسمت میانی یکی از عضلات طرفین داخل سینه یا هر دو عضله را درگیر می‌نماید.

به گزارش فیداربن، جلوخانی گفت : سبز شدن عضلات سینه مرغ تنها یک سندرم ناشی از کاهش خون رسانی کامل ( کم خونی ) به عضله عمقی سینه است که سبب تحلیل رفتگی و مردگی بافت می شود و این موضوع هيچ گونه ارتباطی با عفونت و بیماری میکروبی و سایر بیماری‌ها ندارد .

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین: در این سندرم فیبرهای ماهیچه ای دچار کمبود اکسیژن می شوند که روی بافت ماهیچه، بویژه عضله عمقی سینه و رنگ آن تاثیر مي گذارد ( پر خوني، قرمز پررنگ تا سبز کامل مشاهده می شود ) و بسته به شدت اثر، قسمت میانی یا یکی از عضلات طرفین داخل سینه یا هردو عضله را درگیر می‌نماید .

وي با اشاره به نظارت بهداشتی مستمر دکتر دامپزشکی و کارشناس دامپزشکی در کشتارگاه های صنعتی مرغ بر روند کشتار افزود: این عارضه در ظاهر مرغ قابل تشخیص نیست و فقط در هنگام برش و قطعه بندی ناحیه سینه قابل رویت است .

جلوخانی به مصرف کنندگان توصیه كرد: در صورت مشاهده این عارضه در مرغ اگر گوشت بوی نامطبوعی نداشته باشد می توانند قسمت تغییر رنگ داده شده را جدا سازی و بقیه را مصرف کنند چرا که عضله سبز هیچ گونه خطری برای سلامت ندارد .

رئیس اداره دامپزشكي شهرستان قزوين در پایان به مصرف کنندگان اطمينان خاطر داد و تاکید کرد که  شهروندان فرآورده های پروتئیني مورد نیاز خود را از مراکز مورد تایید دامپزشکی تهیه  و مصرف کنند .همچنین شهروندان می‌توانند در صورت داشتن هر گونه سوال انتقاد و پیشنهاد با سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان قزوین در ارتباط باشند.

پایان خبر/