مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین از تشکلهای دارای مجوز و ثبت حقوقی شده در استان دعوت نمود تا در انتخابات خانه سازمان‌های مردم نهاد شرکت کنند.

به گزارش فیداربن، مریم بیدخام  با بیان این مطلب گفت: در راستای توانمند سازی و هماهنگی بیشتر بین سمن‌ها، مقرر گردید تا انتخابات خانه سازمان‌های مردم نهاد استان در مرداد ماه سالجاری برگزار گردد.
وی با اشاره به اینکه خانه سازمان‌های مردم نهاد  محلی برای  همکاری و هم افزایی است اظهار کرد : نقش تشکل‌های مردم نهاد در ایجاد ارتباط مردم با دستگاه‌های دولتی انکارناپذیر است.
دبیر هیات نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد تصریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد تنها زمانی می‌توانند مفید و موثر باشند که در تعامل دائم با سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی در برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی مشارکت فعالی داشته باشند.
بیدخام با اشاره به اینکه نقش تشکل‌های مردمی در پیشگیری از  آسیب‌های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است اظهار کرد: با راه‌اندازی خانه سازمان‌های مردم نهاد از یک سو مشارکت آنها در عرصه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فعال‌تر شده و از سوی دیگر منجر به تسریع رفع محدودیت‌ها  در مسیر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
وی ضمن دعوت از تشکل‌های دارای مجوز جهت شرکت در انتخابات مذکور، افزود: به همین منظور هیأت مدیره کلیه سازمان‌های مردم نهاد ثبت حقوقی شده و دارای مجوز استانی می‌توانند نماینده تام‌الاختیار خود را به صورت مکتوب به دبیرخانه هیأت نظارت استان (مستقر در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین) معرفی نمایند.
این مقام مسئول در ادامه گفت:  تشکل‌هایی که صرفاً متقاضی شرکت در جلسه مجمع و انتخابات به منظور رأی دادن هستند، می‌توانند تا  ۲۵ مردادماه سال جاری در خصوص معرفی و ثبت نام نماینده تشکل خود اقدام نمایند و سازمان‌هایی که متقاضی نامزدی انتخابات جهت تصدی سمت “هیأت مدیره یا بازرسی” هستند، می‌بایست در خصوص معرفی و ثبت‌نام نماینده تا  هفتم مرداد ماه اقدام کنند.
وی در پایان تاکید کرد:  هر تشکل؛ صرفاً می‌تواند یک نفـر را به‌عنوان نماینده جهت شرکت در مجمع و انتخابات معرفی نماید.
“مریم بیدخام” مدارک مورد نیاز جهت اخذ کارت رأی دهندگان و نامزدهای انتخابات را به شرح زیر اعلام کرد:
۱٫ تصویر پروانه فعالیت صادره از مراجع ذیربط برای متقاضیان شرکت در مجمع (تصویر پروانه فعالیت معتبر برای متقاضیان نامزدی در انتخابات الزامی است)
۲٫ تصویر آخرین آگهی روزنامه رسمی کشور  مبنی بر ثبت تأسیس یا تغییرات هیأت مدیره سازمان مردم نهاد
۳٫ اصل صورتجلسه یا معرفی نامه هیأت مدیره سازمان مردم نهاد مبنی بر معرفی نماینده تام الاختیار جهت شرکت در انتخابات (ممهور به مُهر سازمان مردم نهاد)
۴٫ یک قطعه عکس ۴×۳ برای نماینده معرفی شده
۵٫ تصویر صفحه اول شناسنامه و تصویر کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت (برای آقایان) و تکمیل فرم ثبت نام برای نامزدهای انتخابات.
لازم به ذکر است حضور نماینده جهت ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه الزامی است. (افراد معرفی شده می بایست از بین هیأت مدیره تشکلها باشند)
متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۳۶۸۲۹۴۹ و یا ۰۹۱۲۷۸۹۳۹۹۸ آقای فرجی (کارشناس سازمانهای مردم نهاد استانداری) تماس حاصل نمایند.
پایان اطلاعیه/