به گزارش فیداربن، جلسه هماهنگی منطقه ویژه اقتصادی مهران با حضور معاونت عمرانی استانداری ایلام و ریاست مرکز گسترش مگطا در محل معاونت عمرانی استانداری ایلام برگزار شد. این نشست به بررسی مباحث فنی و حقوقی در رابطه با تسهیل سوابق و تسریع راه‌اندازی منطقه ویژه مهران، با حضور جناب آقایان مهندس احمد کرمی معاونت […]

به گزارش فیداربن، جلسه هماهنگی منطقه ویژه اقتصادی مهران با حضور معاونت عمرانی استانداری ایلام و ریاست مرکز گسترش مگطا در محل معاونت عمرانی استانداری ایلام برگزار شد. این نشست به بررسی مباحث فنی و حقوقی در رابطه با تسهیل سوابق و تسریع راه‌اندازی منطقه ویژه مهران، با حضور جناب آقایان مهندس احمد کرمی معاونت عمرانی استانداری ایلام و مهندس ولی حسن پور ریاست مرکز گسترش مگطا و تعدادی دیگر از مدیران و مسئولان استانی برگزار گردیده است.

وحدت نظر در موضوع پیگیری صحیح و قانونی روند تشکیل سازمان منطقه ویژه مهران در استان و دبیرخانه شورای عالی مناطق، اصلی‌ترین محور این جلسه بوده است. بررسی مباحث حقوقی مرتبط با سوابق منطقه ویژه مهران در سالیان اخیر و کارشناسی راه‌کارهای رفع نواقص و برطرف سازی معارضات از دیگر ابعاد مورد بحث مدیران گزارش گردیده؛ و متعاقباً عقد تفاهم‌نامه جدید سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی منطقه ویژه مهران که ظرفیت‌های جدیدی را با توجه به مدل‌سازی ابزار‌های فنی و سرمایه‌ای خلاقانه برای ایجاد و توسعه منطقه ویژه مهران فراهم آورده است، به عنوان راه‌کار جامع تحقق منطقه مورد تایید و توافق طرفین قرار گرفته است.

قابل ذکر است، مدل‌سازی حقوقی و سرمایه‌گذاری منطقه ویژه مهران، توسعه این منطقه در چشم‌انداز منطقه آزاد ابریشمی است. مناطق ابریشمی به عنوان مدل تکاملی مناطق آزاد و ویژه کشور و پس از چندین‌ سال مطالعات کارشناسی فشرده در باب رفع نقایص و اعمال اهداف حافظ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در برنامه‌ی ایجاد، اداره و توسعه مناطق آزاد و ویژه کشور، توسط مرکز گسترش مگطا پژوهش و طراحی گردیده است.

در روزهای پیش روی، مدارک و نظرات جمع‌بندی شده در رابطه با منطقه ویژه مهران با احصاء شرایط آیین‌نامه تشکیل مناطق ویژه، به دبیرخانه شورای عالی مناطق ارسال خواهد شد.