روند جدید تشکیل سازمان و جذب سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی مهران آغاز گشته است.

به گزارش فیداربن، «ولی حسن پور» مدیر‌عامل و ریاست هیئت مدیره مرکز گسترش مگطا در این زمینه اظهار داشت: با توجه به ورود کشور به فضای متکی بر گفتمان خلاقیت و تولید، هم جهت با تحولات منطقه‌ای در استان ایلام فصل جدیدی از بستر‌سازی و احیای ظرفیت‌های اقتصادی و سیاسی در استان رقم خواهد خورد.
وی تحولات پیش روی را ناشی از ادراک جمعی و مثبت مسئولان محلی در رابطه با لزوم ورود بخش خصوصی اصیل و توانمند به عرصه مدیریت و بهره‌برداری منطقه ویژه مهران عنوان نمود و اظهار داشت: بنابر توافقات صورت پذیرفته تحت نظارت استاندار محترم جناب آقای قاسم سلیمانی دشتکی با معاونت‌های استان،‌ سازمان منطقه و دیگر سازمان‌های مرتبط، روند جدید تشکیل سازمان و جذب سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی مهران آغاز گشته است و مرکز گسترش مگطا انتخاب استان برای تحقق پویای منطقه است.
لازم به ذکر است با توجه به نقش فنی و پیگیرانه مرکز گسترش مگطا در اخذ مجوز منطقه ویژه مهران،‌ پیش از این و در فروردین ۱۳۹۳ تفاهم‌نامه مشارکت در سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی منطقه فی‌مابین مگطا و سازمان همیاری شهر‌داری‌های استان به امضاء رسیده بود که در پی پاره‌ای از مشکلات محلی اجرایی نگردید.
اینک و پس از گذشت ۴ سال از توافق‌نامه سابق همکاری مثبت مسئولان و بخش خصوصی می‌تواند نوید بخش ورود اقدامات اجرایی به منطقه باشد.

پایان خبر/