مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استان قزوین گفت: آخرین آمار طلاق که در دی ماه 97 به دست ما رسیده 32/8 درصد است.

مریم بیدخام روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فیداربن افزود: ازمهمترین اقداماتی که برای کاهش طلاق دراستان قزوین انجام شده راه اندازی سامانه تصمیم است که نقش به سزایی را در تصمیم گیری وعدم آشنایی قبل ازدواج دارد.

وی در ادامه گفت: با راه اندازی سامانه تصمیم در شهرستان بوئین زهرا قرار است این سامانه درسایر شهرستان های استان قزوین  از جمله آبیک و تاکستان نیز راه اندازی شود .

این مسئول ازعلل طلاق به کاهش رضایت اززندگی مشترک،دخالت والدین و اعتیاد اشاره کرد وگفت: سازمان های مردم نهاد نقش بسیار مهمی برای کاهش آسیب های اجتماعی در زندگی مردم دارند.

بیدخام با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی آموزش هایی را در حین ازدواج برگزارکرده است اضافه کرد: بهزیستی نیزدر این میان بامشاوره حضوری به جامعه هدف کمک میکند، و مردم می توانند از سامانه ۱۴۸۰ و۱۲۳ برای مشاوره تلفنی استفاده کنند.

وی همچنین گفت: مسئولینی که این آموزش ها را انجام می دهند باید دائما به روز باشند که در این خصوص برای آنها کارگاه های آموزشی برگزار می کنند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استان قزوین خاطرنشان کرد: آسیب های اجتماعی دراستان قزوین نسبت به سایر استان ها از رنج میانگین برخوردار است  که خوشبختانه کارگاه های آموزشی در کاهش روند طلاق نقش به سزایی داشته اند.

 پایان خبر/