مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین از برگزاری اولین نمایشگاه اقتصاد خانواده با رویکرد حمایت از مشاغل خرد و خانگی و صنایع دستی در استان خبر داد و گفت: این نمایشگاه 28 آذرماه در مجتمع تجاری مهر و ماه برپا می شود.

به گزارش فیداربن، مریم بیدخام روز دوشنبه گفت: با هماهنگی ‌های به عمل آمده جامعه هدف برخی دستگاه ها از جمله سازمان میراث فرهنگی، بهزیستی، هلال احمر، کمیته امداد، سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه کار آفرینی و اشتغالزایی در این نمایشگاه حضور دارند.

وی اضافه کرد: قرار است این نمایشگاه به جهت حمایت از صاحبان مشاغل کوچک و خانگی پنج روز در هر ماه در قزوین برگزار شود.
بیدخام ادامه داد: با توجه به مسائل و مشکلاتی که پیش روی حوزه اشتغال وجود دارد، مشاغل خرد و خانگی ظرفیت بسیار خوبی دارند و با حداقل سرمایه قابل راه‌اندازی هستند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با بیان اینکه امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در کشور و به ویژه در جهت کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی است، اظهار داشت: توسعه مشاغل خرد و خانگی یکی از سیاست های مهم برای کاهش بیکاری و اشتغالزایی است.

بیدخام ادامه داد: گسترش مشاغل خرد و خانگی و حمایت از آنها موجب تقویت تولید کالای ایرانی و بهبود فضای کسب و کار می شود.

این مسئول یادآور شد : از آنجا که استان قزوین ظرفیت بسیار خوبی در خصوص صنایع دستی و تولیدات خانگی دارد و با کم‌ترین هزینه ایجاد می‌شوند، یکی از مهم‎ ترین گام ها برای رفع بیکاری و به تبع آن کاهش آسیب های اجتماعی در استان به حساب می آیند.

وی، یکی از راههای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را حمایت و توسعه مشاغل خانگی دانست و افزود: کسب و کار با حمایت از ظرفیت مشاغل خانگی یکی از زمینه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و از جمله راهکارهای مناسب برای توسعه اشتغال های خرد و متوسط به ویژه برای بیکارانی است که دارای مهارت کافی هستند اما نمی توانند جذب بازار کار شوند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین افزود: به منظور هماهنگی جهت فراهم کردن زیرساخت های لازم برای آموزش، توانمندسازی و ایجاد بازار فروش در حمایت از مشاغل خرد خانگی روز گذشته نشستی با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و نمایندگانی از شورای شهر و شهرداری برگزار شد که امیدواریم چنین جلساتی استمرار یافته و خروجی مناسبی به همراه داشته باشد.

پایان خبر/

  • منبع خبر : ایرنا