به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی به همراه روسای کمیته‌های ستاد مرکزی اربعین پس از بازدید از امکانات، زیرساخت‌ها و آمادگی‌های مرز مهران برای ایام اربعین، راهی کشور عراق شد تا در نشست با همتای عراقی و استانداران مرزی این کشور شرکت کند. وزیر کشور و هیات همراه همچنین از طریق مرز مهران به شهر کوت مرکز […]

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی به همراه روسای کمیته‌های ستاد مرکزی اربعین پس از بازدید از امکانات، زیرساخت‌ها و آمادگی‌های مرز مهران برای ایام اربعین، راهی کشور عراق شد تا در نشست با همتای عراقی و استانداران مرزی این کشور شرکت کند.

وزیر کشور و هیات همراه همچنین از طریق مرز مهران به شهر کوت مرکز استان واسط عراق و سپس نجف اشرف و کربلای معلی سفر کرده و امکانات و تجهیزات مسیر تردد زائران اربعین از مهران تا کربلا را مورد بازدید و بررسی قرار می‌دهند.

رحمانی‌فضلی پیش از عزیمت به کشور عراق در جمع خبرنگاران در مرز مهران گفت: آخرین تصمیمات در خصوص برگزاری هر چه بهتر راهپیمایی بزرگ اربعین در نشست با وزیر کشور عراق و استانداران مرزی این کشور اتخاذ می‌شود.

وی اظهار کرد: همچنین در این نشست یکبار دیگر توافقنامه دو جانبه بین ایران و عراق در موضوع اربعین مرور خواهد شد.

به گزارش ایرنا، وزیر کشور صبح روز یکشنبه هفتم مهرماه در راس هیاتی به منظور بازدید از آخرین وضعیت زیرساخت‌های مرز مهران در ایام اربعین با استقبال قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام و جمعی از مسئولان استانی وارد فرودگاه شهدای ایلام شد.

در این سفر یک هیات متشکل از عوامل ستاد مرکزی اربعین، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور را همراهی کردند.

مرز بین‌المللی مهران در ۹۵ کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام طی سال‌های گذشته به کانون اصلی تردد مرزی ایران و عراق به خصوص مسیر آمد و شد زائران عتبات عالیات ۲ کشور تبدیل شده است.

هم اکنون و به طور متوسط روزانه ۲۰ هزار نفر مسافر و زائر از مرز بین‌المللی مهران تردد می‌کنند، بسیاری از منابع پیش‌بینی کرده‌اند شمار زائران کنگره اربعین سال جاری تا پنج میلیون نفر افزایش یابد که بر اساس روال سال‌های قبل انتظار می رود همچنان ایلام و مرز مهران انتخاب آنان برای ورود و خروج مرزی باشد.

  • منبع خبر : ایرنا