معاون فنی و نظارت اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قزوین گفت: برای محور قزوین-رشت 6 مجتمع خدمات-رفاهی احداث شده که 5 مجتمع در حال تکمیل است.

فیاض بیگدلی  روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فیداربن افزود: در حال حاضر مجتمع خدمات رفاهی مهتاب الموت در ۲۲ کیلومتری باند شمالی محور قزوین به رشت به بهره برداری رسیده است.

وی افزود : برای ساخت این مجتمع ۸۰ میلیارد ریال  هزینه شده است و هم اکنون در حال ارائه خدمات به مسافران است.

بیگدلی با بیان اینکه ۲ مجتمع خدمات -رفاهی دیگر در دست ساخت قرار دارد اظهار داشت : یک مجتمع دیگر تحت عنوان نام مجتمع خدمات رفاهی آریا در باند جنوبی محور رشت به قزوین در کیلومتر ۶۹  در حال تکمیل بوده و پیشرفت خوبی دارد که امیدواریم تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

این مسئول به روند کند مجتمع خدمات رفاهی پیشگامان اشاره کرد و عنوان کرد:  این مجتمع در کیلومتر ۶۱ و تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

بیگدلی سپس به سه طرح دیگر اشاره کرد که برای آنها موافقت اصولی صادر شده وگفت:  کلنگ احداث این سه مجتمع در سال آینده به زمین می خورد و اگر پیشرفت فیزیکی خوبی داشته باشد تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه گفت: تاکنون سرمایه گذاران بسیاری برای احداث اماکن تفریحی رفاهی اعلام آمادگی کرده اند که  درخواست آنها در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه به دلیل توپوگرافی گردنه یا پیچ  کیلومتر ۲۷ تا ۶۰ باند شمالی ، ساخت مجتمع خدمات-رفاهی امکان پذیر نیست خاطر نشان کرد : با درخواست های این محدوده موافقت نمی شود.

پایان خبر/